Tipy na výlet

Máte ale raději výlety za historií, architekturou, kulturními tradicemi nebo do muzeí? Plánujete školu či školku v přírodě, letní tábor nebo výlety se svojí rodinou? Pak vám nabízíme pár dalších tipů.

Začněme v nedaleké obci Vír. Velkým lákadlem na výlet je bezesporu Vírský mlýnek. Jde o repliku vodního mlýnku, který zde stával asi před třiceti lety. Vodní proud Rovečínského potoka pohybuje asi dvaceti postavičkami.

Další výlet nás zavede do Olešnice. Zde je možné navštívit tři muzea. Prvním z nich je Muzeum Olešnicka. Toto muzeum se nachází v půdních prostorách radnice a seznámí vás s historií okolí Olešnice na Moravě. Dalším muzeem je Muzeum strašidel. Jedná se o muzeum postav z pověstí a bájí Olešnicka. Návštěva tohoto muzea je ideální pro rodiny s dětmi, děti ve škole v přírodě nebo dětské tábory. Třetím muzeem je Muzeum veteránů. Toto muzeum e určeno především milovníkům vůně benzínu. Jedná se o exponáty ze soukromé sbírky motocyklů a automobilů. Velice vyhledávanou je modrotisková dílna rodiny Danzingerů, kde můžete vidět a vyzkoušet si tradiční výrobu modrotisku. V Olešnici je také možné vidět zajímavou architekturu. Kromě dvou kostelů je zajímavé se podívat na původní dřevěnice či blízký šestihranný zámeček Lamberk.

Dalším místem pro zajímavý výlet je jistě Westernové městečko Šiklův mlýn. Ten se od nás nachází asi 20 km, takže je snadno dostupný. V největším přírodním areálu v České republice je možné navštívit představení s tématikou Divokého západu, projít se po městečku plném kovbojů a indiánů, podívat se do indiánského teepee nebo se třeba podívat do místní ZOO a projet se zmenšenou verzí Union Pacifiku. čeká zde na Vás spousta celodenních akcí jako je Ohňová show, Rodeo show apod. A pokud by jste měly málo westernu, můžete navštívit i westernové městečko Wild West City v Boskovicích. Zde můžete navštívit divadelní představení, jehož hlavním protagonistou je známý herec Mário Kubec. Děti i dospělí si zde mohou vyzkoušet například hod oštěpem, tomahavkem, střelbu z luku nebo jízdu na elektrickém býkovi. Zajímavou raritou je určitě místní půjčovna koz. V našem okolí je řada dalších měst, které by jste měli navštívit. Tak třeba Bystřice nad Pernštejnem. Zde je velká možnost kulturního vyžití. Jedním z nich je bezesporu místní muzeum. Toto vás seznámí s historií Bystřice a okolí, můžete zhlédnout přírodopisné sbírky nebo třeba expozici, věnující se Štěpánovské slévárně. Dalšími jsou například Muzeum malých motocyklů, zde je k vidění asi třicítka strojů od Jawy, přes Tatru až třeba po Velocette. Stranou vašeho zájmu by určitě neměla zůstat taková místa jako je Dalečín se svým hradem, zámkem a zajímavou architekturou. Dále pak Bystré se zajímavým zámkem a lidovou architekturou.

Vyhledávaným turistickým cílem je i Kunštát. Místní dominantou je zámek, ke kterému patří i unikátní psí hřbitov.

Blízko Kunštátu se nachází Rudka u Kunštátu s Jeskyní blanických rytířů. V této pískovcové jeskyni se nachází několik soch nadějného sochaře z počátku 20 století.

V našem okolí se nachází i spousta kostelů a kostelíků a dalších architektonických skvostů. Mezi tyto lze bezesporu počítat i celou řadu hradů, zámků a zřícenin jednoduše dostupných z našeho penzionu.